Dnes je čtvrtek 20. června 2019. Svátek má Květa. Hlavní prázdniny budou za 9 dní.
Výuka Projekty Dokumenty Školní rok Naše škola Výročí 90 let

Žáci naší školy prezentovali své příspěvky na dětské vědecké konferenci

Žáci naší školy prezentovali své příspěvky na dětské vědecké konferenci

Žáci naší školy prezentovali své příspěvky na dětské vědecké konferenci

Žáci naší školy prezentovali své příspěvky na dětské vědecké konferenci

Academic School, mateřská škola a základní škola v Uherském Hradišti, hostila v úterý 14. listopadu šestý ročník dětské vědecké konference. Z Kroměřížského okresu jsme byli jediná škola, která se této konference zúčastnila.

Přípravy na ni probíhaly několik uplynulých týdnů a výsledky stály opravdu za to. Naši školu reprezentovalo trio žáků – Jan Havliš, Jáchym Beerkens a Šimon Beerkens. Prvně jmenovaný Jan Havliš žák šestého ročníku, si pod vedením paní učitelky Zdražilové připravil příspěvěk na téma Elektromagnetická indukce - vznik elektrické energie pomocí elektromagnetické indukce, osobnost Tesly a Edisona. Do svého vystoupení zahrnul jako jeden z mála i pokus, který měl divákům přiblížit a vysvětlit podstatu vzniku střídavého proudu.

Jáchym a Šimon se vydali jiným směrem, když si jako svá témata vybrali okolnosti výsadku S1/R v okolí obce Dřínov za druhé světové války, domácí a zahraniční odboj a osudy parašutistů a lidí, kteří jim pomáhali. Šimon pojal svůj příspěvek netradičně. Nejprve napsal rozhovor s Janem Amosem Komenským. Když jsme pak přemýšleli, jak tento příspěvek prezentovat, dostal autor výborný nápad. Na deset minut se z něj stal Jan Amos Komenský, který zavítal mezi diváky.

Konference byla rozdělena na jednotlivé sekce, kde vystupovalo vždy několik přednášejících od třetích po deváté třídy. Všechny příspěvky byly zajímavé a podnětné. Mohli jsme se dozvědět zajímavé informace o zmizelých obcích v České republice, o Marii Terezii a baroku, o severských bájích, o dronech, homopolárních motorech, o recyklaci, o přírodních palivech do aut a mnoho dalšího.

Konference, která je pořádána pravidelně, je dobrý způsob, jak mohou žáci prezentovat své příspěvky a zájmy na veřejnosti před jinými dětmi i před učiteli. Mimo přednes se pak mohli zapojit i do diskuze a sami čelili otázkám z publika. Mimo hmotné drobnosti, které kluci od pořadatelů dostali, si odnesli jistě i dojmy a nápady do budoucna.

Mgr. Eva Pátíková

ZŠ Morkovice | 2018-2019