Dnes je pátek 14. prosince 2018. Svátek má Lýdie. Vánoce budou za 9 dní.

Dětská vědecká konference

Dne 20.11.2018 se žáci Jan Havliš a Jáchym Beerkens ze 7.C zúčastnili již druhým rokem Dětské vědecké konference, která se konala v Uherském Hradišti. Jako první prezentoval Jáchym s tématem "Ztracený letec" - pátrání po nezvěstném válečném letci. Honza si zvolil téma "Jaderné elektrárny".

Konference byla rozdělena do několika sekcí. Jáchym patřil do sekce společenské vědy a Honza do sekce přírodovědecko-technické. Celkem přijelo prezentovat 25 žáků s tématy jako např: Kvantová mechanika, Pokusy se suchým ledem, Webové aplikace, Genetika-lidi na objednávku, Yellowstonský národní park, Letouny 2. sv. války, Ochrana mořských želv, Severní dráha císaře Ferdinanda, Mongolsko - cestopis.

Každý přednášející měl na svou prezentaci tématu 15 - 20 min. Kluci byli skvělí. Bylo vidět, že své práci věnovali spoustu času. A nepřehlédnutelné bylo i to, že jimi zvolené téma je samotné velice zajímá a nás posluchače úplně pohltilo. Klukům moc děkujeme za účast a reprezentaci naší školy.

Vlasta Beerkensová, pedagogický doprovod

ZŠ Morkovice | 2018-2019