Dnes je úterý 10. prosince 2019. Svátek má Julie. Vánoce budou za 13 dní.

Projekt Krokus opět na naší škole

Před několika lety jsme se poprvé na naší škole zapojili do mezinárodního projektu Krokus. V letošním roce jsme se rozhodli, že se opět přihlásíme a zapojíme se. Krokus je projekt, kterým si připomínáme dětské oběti holokaustu.

Je určen všem školám po celém světě. Důležité je se přihlásit a čekat na zaslání cibulek krokusů, které svou žlutou barvou připomínají Davidovu hvězdu, kterou byli všichni židé starší šesti let během druhé světové války označeni.

Krokusky je nejlépe zasadit do konce listopadu a čekat na jaro až vykvetou. V některých zemích se první květy objeví již kolem 27. ledna na Mezinárodní den památky obětí holokaustu. U nás to bude asi později. Projekt je letos určen žákům devátých tříd, kteří mají holokaust v tématickém plánu. Navíc je v únoru příštího roku čeká exkurze do koncentračního tábora Osvětim. Ve středu 13. listopadu se žáci 9.A a 9.B sešli společně v jedné učebně, aby se dozvěděli, o co v projektu jde, co na ně čeká a proč se krokusky sázejí. Poté následoval přesun ven a sázení krokusů. Každá třída měla k dispozici svůj květináč, do něhož si každý sám za sebe zasadil jednu sazenici. Květináče ve tvaru Davidovy hvězdy jsou k vidění v prostoru mezi jídelnou a novou budovou, kde přezimují a na jaře by měly krokusy vykvést. Při této příležitosti bychom spolu s deváťáky chtěli uctít památků obětí holokaustu společně s veřejností a také ve škole připomenout datum 27. listopadu.

Historii je potřeba si neustále připomínat, obzvlášť tu, která vedla téměř k vyhlazení jedné skupiny obyvatel a zabránit tomu, aby se něco podobného ještě opakovalo.

Mgr. Eva Bánská

Projekt Krokus opět na naší školeProjekt Krokus opět na naší školeProjekt Krokus opět na naší školeProjekt Krokus opět na naší školeProjekt Krokus opět na naší škole
ZŠ Morkovice | 2019-2020