Dnes je sobota 20. července 2019. Svátek má Ilja. Jsou hlavní prázdniny. Školní rok začne za 44 dní.
Výuka Projekty Dokumenty Školní rok Naše škola Výročí 90 let

Žáci si outdooorový den užili

Žáci si outdooorový den užili

Žáci si outdooorový den užili

Žáci si outdooorový den užili

Ve středu 18. října se žáci 7.B sešli jako každý den ve škole. S druhým zvoněním však neusedli do lavic jako ostatní, ale vypravili se za dobrodružstvím do nedalekého areálu morkovské sokolovny.

Zde na ně čekal pan psycholog, který je seznámil s programem a s tím, co je v průběhu dne čeká. Žáci si tak vrámci outdoorových her mohli vyzkoušet své znalosti, dovednosti a týmovou spolupráci. Po rozdělení do tří týmů je čekal hod šiškou nebo kaštanem do připravených kýblů, hod vajíčkem, kdy si vyzkoušeli svou zručnost a spolupráci.

Následovala výroba nosítek z přírodních materiálů, na nichž měli přenést kýbl s vodou, největší sranda i nervozita pak panovala při rozdělávání ohně a následném přepálení provázku a vaření čaje z nalezených rostlin. Nechybělo rovněž hledání krabiček od sirek, či barevných kuliček pohozených v listí. Za každý splněný úkol pak dostávala družstva body, ty se na konci sečetly. Závěr outdoorového dne patřil hře na kasino a blackjacku.

Dle reakcí žáků se jim takto strávený den líbil. Někteří byli překvapeni z toho, co sami umí nebo zvládnou a co umí jejich spolužáci. Každý z družstva tak byl dobrý na něco jiného, ale společně to zvládli jako tým.

Mgr. Eva Pátíková

ZŠ Morkovice | 2018-2019