Dnes je sobota 20. července 2019. Svátek má Ilja. Jsou hlavní prázdniny. Školní rok začne za 44 dní.
Výuka Projekty Dokumenty Školní rok Naše škola Výročí 90 let

Podzim ve 3.B

Podzim ve 3.B

Podzim ve 3.B

Podzim ve 3.B

Podzim ve 3.B

"Čas letí jako bláznivý, já nechytím ho ani vy...," zpívá v jedné ze svých písní Karel Gott. A je tomu tak, podzim v tomto školní roce bude brzy předávat vládu zimě.

Ale co všechno jsme na podzim, kromě zvykání si na novou paní učitelku a také paní asistentku, zažili? Tak především jsme se učili. K tomu jsme někdy využili i pěkného počasí a vědomosti jsme získávali venku – buď na školní zahradě, kde jsme poznávali přírodu a zahráli si s p. asistentkou na melodicko-rytmickou ozvěnu nebo v lesíku za Morkovicemi, kde jsme tzv. frotážovali kůru stromů, sbírali barevné listy a stavěli domečky pro podzimní skřítky. Prošli jsme také památky Morkovic, poznávali dopravní značky a zapálili svíčku u hrobu Marie Tylové.

Důležitá je pro nás taky práce, a proto jak říká p. učitelka, jsme opravdu "makali" na školní zahradě, kde jsme čistili příjezdovou cestu a sbírali spadaná jablka. Z pěkných jablíček jsme v kuchyňce pekli výborný štrůdl a vařili piškotový nepečený dort. Mňam! No nejsme my šikulky? Už se připravujeme a těšíme na jarmark s předvánoční besídkou. Tak se přijďte na nás podívat!

Žáci 3.B, tř. uč. Lenka Foltýnová a p. asistentka Michaela Ptáčková

ZŠ Morkovice | 2018-2019