Dnes je pondělí 21. ledna 2019. Svátek má Běla. První pololetí školního roku skončí za 10 dní.

Předvánoční turnaj dívek ve florbale

Úterý, 19. prosince, před vánočními prázdninami se neslo v duchu sportovního dne. Tradičně se tak uskutečnil vánoční turnaj dívek ve florbale a vánoční turnaj chlapců ve fotbale.

Florbal se konal v nedaleké sportovní hale, fotbal ve školní tělocvičně. Organizaci si vzali na starosti hoši z osmých tříd, společně s vyučujícími tělocviků.

Florbalového turnaje se zúčastnilo celkem šest týmů, které byly rozděleny do kategorie mladší a starší. Hrálo se stylem každý s každým. V mladší kategorii, která patřila žákyním šestých a sedmých tříd, se nejlépe vedlo děvčatům 7.B (Eviččiny děti), druhé místo obsadily Grazy Girls (děvčata z 6.A) a poslední, bronzová příčka patřila týmu The Queen (družstvo složené z děvčat 6.C a 6. A). Druhou kategorii, kde se utkaly dívky osmých a devátých tříd, ovládly Střely (8.A,B). Na druhém místě skončil Fory Team (9.A) a třetí místo si vybojovaly Slečný opuštěný z 9.B. Závěr vánočního turnaje patřil přátelským utkáním, kdy se vždy utkala mezi sebou družstva z jednotlivých skupin, tak jak se umístila na stupních vítězů.

Všechny soutěžící byly oceněny sladkostmi, diplomy a medailemi. Poděkování patří rozhodčím, kteří se starali o hladký průběh hry a dbali na dodržování fair play.

Mgr. Eva Pátíková

ZŠ Morkovice | 2018-2019