Dnes je čtvrtek 20. června 2019. Svátek má Květa. Hlavní prázdniny budou za 9 dní.

Vánoční florbalový turnaj v režii hokejistů

Stalo se již tradicí, že několik dní před Vánocemi se koná florbalový turnaj, který pořádají morkovští hokejisti HC Wild Bruins. Turnaj je určen žákům, kteří navštěvují florbalový kroužek pro druhý stupeň.

Pravidelně pak jako hosté přijíždí tým z Litenčic. Stejný scénář se konal i ve středu 12. prosince. Místní sportovní hala se zaplnila žáky s florbalkami a také přihlížejícími členy rodiny. Celkem se utkaly tři týmy – Talenti – složeni z žáků šestých a sedmých tříd, Bagridi, družstvo, kde byli žáci osmých a devátých tříd, doplněni žáky tříd šestých. Každý tým spolu hrál dvakrát osm minut a dva zápasy. Nejlépe se dařilo Talentům, kteří v malém finále porazili své starší spolužáky a odnseli si tak první místo. Za nimi se pak umístili Bagridi a na třetím bronzovém stupni to byli Šohaji z Litenčic.

Nikdo však nezůstal bez odměny. Bohaté balíčky od hokejistů jsou pověstné. Organizátoři, pomocníci a žáci si zaslouží velkou pochvalu. Byl to velmi povedený turnaj, kde nechybělo napětí, emoce, ale zároveň i fair play. Budeme se těšit i v příštím roce.

Mgr. Eva Bánská

ZŠ Morkovice | 2018-2019