Dnes je pondělí 21. ledna 2019. Svátek má Běla. První pololetí školního roku skončí za 10 dní.

Projekt Hrdina je o obraně státu

Ve středu 12. prosince se konala pro žáky osmých a devátých tříd zajímavá beseda. Z názvu "Obrana se týká všech" je patrné, jakým směrem se program ubíral.

Projekt je realizován spolkem PRESAFE z Brna a klade si za cíl poukázat na možnosti jak bránit stát, jaké jsou možnosti zapojit se do obrany apod. V průběhu dvouhodiny byli žáci seznámeni s tím, jak funguje armáda a co by je případně čekalo, kdyby do ní vstoupili. Žákům bylo puštěno i několik zajímavých videí, například i to, co dělat, když se ocitnete v situaci, kdy vám jde o život a z pobytu vojáka v Afghanistánu.

Děti dostaly celou řadu zajímavých rad a informací. Jednou z podmínek projektu byla i vlastní tvorba žáků. Měli se zamyslet nad tím, kdo je pro ně hrdina. Přes počáteční trable s tím, že nevěděli o kom psát, se jim práce dařila. Většina z nich považuje za hrdiny své rodiče, kamarády, prarodiče. Škoda jen, že se nenašel odvážlice, který by své vyprávění přečetl před celou třídou nalas. Práce byly opravdu velmi pěkné a povedené, což ocenil i lektor, když si některé z nich přečetl.

Mgr. Eva Bánská

ZŠ Morkovice | 2018-2019