Dnes je pátek 14. prosince 2018. Svátek má Lýdie. Vánoce budou za 9 dní.

Školní jarmark dopadl na jedničku

Rok se s rokem sešel a my se opět setkali na vánočním jarmarku, který již poněkolikáté uspořádala Základní škola spolu s Rodičovskou akademií.

Vše začalo několik týdnů a dnů před jarmarkem. Děti doma vyráběly se svými rodiči nabo ve škole s vyučujícími výtvarných výchov. Pozadu opět nezůstali ani zaměstnanci školy, kteří se poctivě nekolik pátků po sobě sešli v kreativních dílničkách. Výsledkem byla spousta krásných a originálních výrobků, které mohli obdivovat a také zakoupit návštěvníci v pátek 7. prosince, kdy se jarmark konal.

Vše vypuklo v odpoledních hodinách. Žáci, kteří se dobrovolně přihlásili a ve svém volném čase se podíleli na prodeji vánočních výrobků, netrpělivě očekávali první hosty. Plné stoly domácích marmelád, pečených čajů, vánočního cukroví, perníčků, adventních dekorací, věnců, keramiky, přáníček, svícnů a dalších věcí, se začaly pomalinku vyprazdňovat. Vánoční atmosféra rozhodně nechyběla. Proudy lidí se pohybovaly od stolu ke stolu, obdivovaly krásné výrobky a nechaly se inspirovat.

Kdyby jim v průběhu nákupní horečky snad došly síly. Mohli se obrátit na malou kavárnu, kterou si členové Rodičovské akademie zřídili hned u vchodu do budovy školy. V hale tak vyrostla útulná kavárnička, kde se mohli lidé občerstvit chlebíčky, dortíky, vánočním cukrovím, punčem či svařákem. Mohli zde posedět se známými, popovídat si a strávit zde příjemné chvíle provoněné svařákem a cukrovím.

Adventní jarmark by nebyl úplný, kdyby chyběly besídky. O ně se postarali žáci prvního stupně, s nimiž poctivě několik dní před jarmarkem nacvičovali jejich třídní učitelé a paní asistentky. Každá třída to pojala po svém. Zpívalo se, hrály se scénky, tančilo se a básnilo. Vše za bouřlivého potlesku rodinných příslušníků. Závěrem se uskutečnila besídka druhého stupně, kde třídní kolektivy, jednotlivci a nakonec všichni, předvedli, co se s paní učitelkou Sobotkovou v hodinách hudební výchovy naučili.

Vše dopadlo na výbornou. Spokojenost byla jistě na obou stranách – u pracovníků školy i u rodičí a návštevníků. Poděkování patří všem, kteří se na jarmarku jakkoliv podíleli a přidali ruku k zdárně povedenému dílu.

V příštím roce se těšíme na viděnou.

Mgr. Eva Bánská

Školní jarmark dopadl na jedničkuŠkolní jarmark dopadl na jedničkuŠkolní jarmark dopadl na jedničkuŠkolní jarmark dopadl na jedničkuŠkolní jarmark dopadl na jedničkuŠkolní jarmark dopadl na jedničku
ZŠ Morkovice | 2018-2019