Dnes je sobota 18. srpna 2018. Svátek má Helena. Jsou hlavní prázdniny. Školní rok začne za 16 dní.

Školu navštívili Mikuláši, andělé a čerti

Začátek prosince je na naší škole ve znamení Mikuláše. Ani v letošním roce neudělali deváťáci výjimku a připravili si na 6. prosince pro své mladší spolužáky mikuláškou nadílku.

Oproti loňskému roku však bylo několik novinek. Ta první se uskutečnila v ranních hodinách, ještě před tím, než byly děti vpuštěny do školy. Společně si všichni žáci, učitelé, zaměstnanci školy i přítomní rodiče zazpívali pod vedením a za hudebního doprovodu paní učitelky Sobotkové koledy. Nově zavítal Mikuláš se svou družinou pouze na první stupeň a do družin, nicméně ani žáci druhého stupně nebyli u š etřeni pomalování a hrstky třpytek od čertů a andělů.

V jednotlivých třídách se Mikuláši, andělé i čerti zdrželi nějakou chvíli, aby si posvítili na hříšníky a zlobivé děti. Těm vyčinili a hodné děti pochválili. Nakonec si však sladkou odměnu odnesl každý. V některých třídách na Mikulášovu družinu čekalo překvapení v podobě vystoupení.

Letošní Mikuláš byl povedený a žákům devátých tříd a jejich třídním učitelům patří velké poděkování za přípravu a organizaci.

Mgr. Eva Pátíková