Dnes je neděle 24. května 2020. Svátek má Jana. Hlavní prázdniny budou za 38 dní.
Úkoly Projekty Dokumenty Školní rok Naše škola Výročí 90 let

Mikuláši opět ve škole

Ve čtvrtek 5. prosince se za námi přišel do školy podívat Mikuláš se svou družinou čertů a andělů, a protože je na škole dětí hodně, nepřišel sám, ale hned ve dvou. Žáci devátých tříd i letos dodrželi tradici a uspořádali pro své mladší spolužáky mikuláškou nadílku.

Dopolední a částečně odpolední program patřil jim. Obě třídy měly připravený zajímavý program, kdy nejprve dětem řekly, proč za nimi Mikuláš přišel a pak si společně zazpívali koledy. Od hříšníků, a že jich měli oba Mikuláši ve svých seznam dost, požadovali andílci a čertíci nějaké ty básničky, písničky a kdo neuměl ani básničku a ani písničku, tak toho tělesný trest neminul a byl dostatečně pomalován. Samozřejmě, že všichni naslibovali hory doly, jen aby neskončili v pekle. Tak se snad do příštího roku polepší, tak jak slíbili a čerti si je nebudou muset odnést. Oběma třídám patří poděkování za jejich přípravu na tuto akci.

Mgr. Eva Bánská

Mikuláši opět ve školeMikuláši opět ve školeMikuláši opět ve školeMikuláši opět ve školeMikuláši opět ve školeMikuláši opět ve škole
ZŠ Morkovice | 2019-2020