Dnes je středa 26. června 2019. Svátek má Adriana. Hlavní prázdniny budou za 3 dny.

Pejsci z útulku nejsou našim žákům lhostejní

V předvánoční čas se na naší škole uskutečnila sbírka pro psí útulek. Nápad pomoci útulku jsme měli už v minulém roce, kdy se někteří žáci ze současné 8.B zapojili do menší sbírky pro psí útulek v Kroměříži.

Letos jsme se rozhodli podpořit útulek paní Liškové s názvem Psí domov u Lišky. Jde o útulek, který se stará o toulavé a týrané pejsky a snaží se jim najít nové majitele. Útulek byl založen v loňském roce nedaleko Střílek. Pro jeho podporu jsme se rozhodli i proto, že paní si musí společně se svými spolupracovníky, hledat různé finanční prostředky k nákupu granulí, pam lsků, d ek, na veterinární péči apod. zcela sama.

Díky sbírce, která se uskutečnila od 14. listopadu do 21. prosince, se nám podařilo nashromáždit velké množství dek, prostěradel, pamlsků, granulí, konzerv, hraček a mnoho dalšího a potřebného materiálu. Vedle toho jsme získali peníze pro útulek prodejem hrníčků, kalendářů a svíček. Celkem se nám tímto a dobrovolnými příspěvky od dárců podařilo nashromáždit kolem 6 500 korun.

Velké poděkování patří všem, kteří se rozhodli Psímu domovu u Lišky pomoct a přispěli ať už materiálně či finančně a hlavně holkám Verči Zachové a Kačce Hanákové, které se o vše postaraly. V pátek 21. prosince jsem vše, co se vybralo a nashromáždilo, odvezla paní, která z věcí měla nesmírnou radost a tím jsme pejskům, které má jako svěřence v útulku, udělali krásné Vánoce. Alespoň takto jsme mohli splatit to, co některým pejskům a nejen jim, lidé svou nezodpovědností a špatným chováním dělají.

Psí domov u Lišky pořádá v květnu vořiškiádu, pokud jste příznivci pejsků a máte nějakého doma, neváhejte jej přihlásit a zúčastnit se dne ve společnosti dalších pejsků. Je možné, že se na jaře tohoto roku někteří žáci naší školy budou moct s pejsky z útulku potkat. Chystá se totiž malé překvapení, ale o tom víc až později.

Ještě jednou všem moc děkujeme.

Mgr. Eva Bánská

ZŠ Morkovice | 2018-2019