Dnes je úterý 26. března 2019. Svátek má Emanuel. Velikonoční prázdniny budou za 23 dní.

Soutěž v luštění Sudoku

"Sudoku - to je tá tabulka s čislama, že jo, pane učiteli!" Tak právě takto reagovali někteří žáci na mou předvánoční pozvánku k soutěži. A měli pravdu. Sudoku je opravdu taková tabulka s čísly. Má jen jednu drobnou chybu - většina čísel v ní chybí. Smysl a vtip soutěže v luštění Sudoku spočívá v co nejrychlejším doplnění chybějících číslic do prázdných políček.

A právě na tuto výzvu slyšelo 10 žáků druhého stupně naší školy, když se zúčastnili již 13. ročníku této soutěže pořádané kabinetem matematiky.

V kategorii žáků 6. a 7. ročníku se na třetím místě umístil Petr Hýsek, druhé místo patřilo Simoně Navrátilové a nejrychleji a hlavně správně své dvě tabulky doplnila Lucie Bayerová, která se tak stala vítězkou ve své kategorii.

V kategorii žáků 8. a 9. ročníku patřilo třetí místo Nině Lakomé, na druhém místě se umístil Luboš Matics a vítězem se stal Vilém Hrušák.

Všem účastníkům děkujeme a vítězům samozřejmě blahopřejeme. Děkujeme také paní učitelce Janě Pešákové, která mezi nás zavítala, připravila soutěžní tabulky a pomohla s organizací této tradiční soutěže.

Mgr. Radek Strnadel

ZŠ Morkovice | 2018-2019