Dnes je pondělí 25. května 2020. Svátek má Viola. Hlavní prázdniny budou za 37 dní.
Úkoly Projekty Dokumenty Školní rok Naše škola Výročí 90 let

Poznáváme vesmír

V pondělí 2. prosince vyrazili téměř všichni páťáci naší školy do Brna do planetária na program Sluneční soustava. Položili se do příjemných křesel a zadívali se na kopuli planetária, kde se před jejich zraky odvíjel úžasný vesmírný příběh vzniku naší Galaxie, sluneční soustavy a odkrývala se tajemství jednotlivých planet i některých jejich měsíců.

Seznámili se také se spoustou souhvězdí a jejich bájnými příběhy. Pak následovala krátká zastávka na Svoboďáku, kde se již konaly vánoční trhy.

Na tento program navázala ve čtvrtek 5. prosince ukázka vzdáleností jednotlivých planet od Slunce, kterou pro nás připravila třída 5.A s paní učitelkou Terezou Pospíšilovou. Víte, jaká je vzdálenost Merkuru, Země nebo Jupitera od Slunce? Nevíte? A dokážete si to vůbec představit? Stačí mít malé kuličky planet, doóóóst dlouhý toaletní papír, znát skutečné vzdálenosti třeba z internetu a umět si vzdálenosti milionkrát zmenšit, např. ze Země je to ke Slunci přibližně 150 000 000 km, proto délka papíru bude 150 cm!... Pak vyjít na chodbu naší školy a vše krásně znázornit tak, jak se to povedlo 5.A. Děkujeme, bylo to super!

Spokojení páťáci

Poznáváme vesmír Poznáváme vesmír Poznáváme vesmír Poznáváme vesmír Poznáváme vesmír Poznáváme vesmír
ZŠ Morkovice | 2019-2020