Dnes je sobota 8. srpna 2020. Svátek má Soběslav. Jsou hlavní prázdniny. Školní rok začne za 24 dní.
Úkoly Projekty Dokumenty Školní rok Naše škola Výročí 90 let

Poděkování vojákům 102. průzkumného praporu

Chtěli bychom tímto poděkovat příslušníkům Armády České republiky, kteří v úterý 10. 12. 2019 navštívili naši školu.

V době své dovolené ochotně přijali naše pozvání a velmi zajímavým způsobem seznámili nás, žáky 5. tříd, se strukturou Armády České republiky i se životem, výcvikem a povinnostmi vojáků ve 102. průzkumném praporu generála Karla Palečka v Prostějově. Poutavé bylo i jejich vyprávění o misích, které během svého vojenského života prožili. Ukázali nám i některé zbraně a další výstroj, což nás velmi zajímalo a hodně věcí jsme si mohli vyzkoušet tzv. na vlastní kůži.

Měli jsme také možnost položit spoustu otázek a na všechny jsme dostali vyčerpávající odpovědi. Ještě jednou moc děkujeme za ochotu a profesionální přístup k této besedě a těšíme se na další setkání, třeba u vás v Prostějově.

Žáci 5. tříd ZŠ Morkovice a jejich tř. učitelky,
Mgr. Lenka Foltýnová, Mgr. Tereza Pospíšilová, Mgr. Veronika Knyblová

Poděkování  vojákům 102. průzkumného praporuPoděkování  vojákům 102. průzkumného praporuPoděkování  vojákům 102. průzkumného praporuPoděkování  vojákům 102. průzkumného praporuPoděkování  vojákům 102. průzkumného praporuPoděkování  vojákům 102. průzkumného praporuPoděkování  vojákům 102. průzkumného praporuPoděkování  vojákům 102. průzkumného praporu
ZŠ Morkovice | 2019-2020