Dnes je pátek 30. října 2020. Svátek má Tadeáš. Jsou podzimní prázdniny.
Distanční výuka Projekty Dokumenty Školní rok Naše škola 2020-2021

Šesťáci si adaptační pobyt užili

Šesťáci si adaptační pobyt užili

Šesťáci si adaptační pobyt užili

Šesťáci si adaptační pobyt užili

Poslední prázdninový víkend patřil na naší škole tradičně adaptačnímu pobytu pro šesté třídy. V podstatě jde o první setkání šesťáčků s jejich novými třídními učiteli. Někdy jsou třídy nově vytvořené a jsou tak položeny společné základy, které se budou postupně rozvíjet až do deváté třídy.

Adaptační pobyt je vždy velmi prospěšný, protože přinese nejen první setkání s třídním učitelem nebo učitelkou, ale hlavně stmelí třídní kolektiv. Minulý školní rok byl v mnohém jiný. Děti měly kvůli koronakrizi delší dobu distanční výuku a některé se na konci roku nezúčastnily výuky ve škole. Plně věříme, že to bude jen a jen lepší a nebudeme muset opět zahájit distanční výuku. Adaptační pobyt byl tak pro některé setkáním s kamarády po dlouhé době. V sobotu jsme se v ranních hodinách všichni sešli v budově školy, kde si žáky přebraly jejich třídní učitelky.

Po ubytování v nových třídách a prozkoumání prostor druhého stupně, začal program. Stejně jako v několika posledních letech, tak i letos se jej ujala organizace Atmosféra. Instruktoři tak strávili s jednotlivými třídami celou sobotu a neděli dopoledne. Po tuto dobu realizovali velmi bohatý program, plný her, zábavy, ale také vzájemného pochopení a spolupráce, což byl hlavní cíl. Sobotní program zakončila společná hra v jídelně. Ačkoliv u některých se usnout nepodařilo, jiní si s tím příliš hlavu nelámali, a ač spali na karimatkách a ve spacácích, prospali celou noc. Druhý den se pak všichni opět zapojili do programu a pomalinku se tak letošní adaptační pobyt chýlil ke konci. Nezbytná poslední vazba mezi žáky, učiteli a instruktory a šlo se plní dojmů a zážitků domů.

Mgr. Eva Bánská

ZŠ Morkovice | 2020-2021