Dnes je pátek 30. října 2020. Svátek má Tadeáš. Jsou podzimní prázdniny.
Distanční výuka Projekty Dokumenty Školní rok Naše škola 2020-2021

Šesťáci si adaptační pobyt užili

Poslední prázdninový víkend patřil na naší škole tradičně adaptačnímu pobytu pro šesté třídy. V podstatě jde o první setkání šesťáčků s jejich novými třídními učiteli. Někdy jsou třídy nově vytvořené a jsou tak položeny společné základy, které se budou postupně rozvíjet až do deváté třídy.

Adaptační pobyt je vždy velmi prospěšný, protože přinese nejen první setkání s třídním učitelem nebo učitelkou, ale hlavně stmelí třídní kolektiv. Minulý školní rok byl v mnohém jiný. Děti měly kvůli koronakrizi delší dobu distanční výuku a některé se na konci roku nezúčastnily výuky ve škole. Plně věříme, že to bude jen a jen lepší a nebudeme muset opět zahájit distanční výuku. Adaptační pobyt byl tak pro některé setkáním s kamarády po dlouhé době. V sobotu jsme se v ranních hodinách všichni sešli v budově školy, kde si žáky přebraly jejich třídní učitelky.

Po ubytování v nových třídách a prozkoumání prostor druhého stupně, začal program. Stejně jako v několika posledních letech, tak i letos se jej ujala organizace Atmosféra. Instruktoři tak strávili s jednotlivými třídami celou sobotu a neděli dopoledne. Po tuto dobu realizovali velmi bohatý program, plný her, zábavy, ale také vzájemného pochopení a spolupráce, což byl hlavní cíl. Sobotní program zakončila společná hra v jídelně. Ačkoliv u některých se usnout nepodařilo, jiní si s tím příliš hlavu nelámali, a ač spali na karimatkách a ve spacácích, prospali celou noc. Druhý den se pak všichni opět zapojili do programu a pomalinku se tak letošní adaptační pobyt chýlil ke konci. Nezbytná poslední vazba mezi žáky, učiteli a instruktory a šlo se plní dojmů a zážitků domů.

Mgr. Eva Bánská

ZŠ Morkovice | 2020-2021