Dnes je úterý 10. prosince 2019. Svátek má Julie. Vánoce budou za 13 dní.

Logická olympiáda

Už je zase tady! A naše škola Vás srdečně zve k registraci i v letošním školním roce.

Co je Logická olympiáda?

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování. Soutěž je určena žákům mateřských a základních škol a studentům středních škol včetně odpovídajících ročníkům víceletých gymnázií z celé České republiky.

O čem to je?

V letošním roce proběhne již 12. ročník této tradiční soutěže. Do soutěže se v roce 2018 zaregistrovalo 61 761 soutěžících z 3 007 škol z celé České republiky.

Logická olympiáda doplňuje širokou paletu nejrůznějších soutěží pro žáky a studenty, v níž o úspěchu rozhoduje logické uvažování, pohotovost, představivost a rychlost úsudku; namísto získaných znalostí a vědomostí. Na rozdíl od oborových soutěží nabízí Logická olympiáda úlohy nezávislé na úrovni vzdělání, a proto se mohou této soutěže účastnit děti a mládež od předškolního věku až po středoškoláky. Účast v soutěži je mimo jiné dalším ze způsobů, jak rozpoznat u dětí nadání a umožnit tak rozvoj jejich individuálních vloh.

Soutěž je určena pro následující věkové kategorie soutěžících:

• Kategorie MŠ: děti předškolního věku
  • Kategorie A1: žáci prvního ročníku základních škol (1. třída)
  • Kategorie A2: žáci druhého ročníku základních škol (2. třída)
  • Kategorie A: žáci 1. stupně základních škol (3.–5. třída)
  • Kategorie B: žáci 2. stupně základních škol (6.–9. třída a odpovídající ročníky víceletých gymnázií, tj. první dva ročníky u šestiletých gymnázií nebo první čtyři ročníky u osmiletých gymnázií)
  • Kategorie C: studenti všech druhů středních škol v denním studiu, v případě víceletých gymnázií poslední 4 ročníky studia. Maximální věk studenta je omezen na 20 let.

KAŽDÝ soutěžící se musí registrovat na www.logickaolympiada.cz. Pouze pod svým e?mailem, který slouží jako unikátní přihlašovací jméno, totiž může vyplnit on?line test základního kola. Registrace soutěžících z minulých let nejsou platné! Registrace soutěžících i učitelů probíhá od 1. srpna do 30. září 2019. Rádi bychom požádali především rodiče dětí mladších 15let o spolupráci a pomoc s registrací, protože je potřeba, aby rodič či případně jiný zákonný zástupce souhlasil se zpracováním osobních údajů dětí pro účely soutěže. Uživatelský profil učitelům umožňuje přehled o přihlášených studentech i o jejich výsledcích v soutěži. Logická olympiáda probíhá pro kategorie A,B a C ve třech kolech. Pro kategorii MŠ, A1 a A2 probíhá soutěž jednokolově (základní kolo on?line) a výstupem bude informace o umístění/pořadí. Vevybraných okresech budou pro nejlepší z kategorie MŠ organizována partnerem soutěže prezenční okresní kola. Základní kolo bude opět on?line – soutěžící se mohou připojit ve škole, doma, v knihovnách, zkrátka kdekoliv,kde je připojení k internetu.

Více na www.logickaolympiada.cz

ZŠ Morkovice | 2019-2020