Dnes je středa 15. srpna 2018. Svátek má Hana. Jsou hlavní prázdniny. Školní rok začne za 19 dní.

Posílení jazykových kompetencí ZŠ Morkovice

Termín realizace: 1. července 2015 – 31. prosince 2015

Projekt byl reakcí na výzvu č. 56 MŠMT Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a byl financován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR.

Zahraniční jazykově-vzdělávací pobyt pro žáky

Jednalo se o podporu výuky cizích jazyků a v cizích jazycích ve školách a školských zařízeních. Cílem projektu bylo zlepšení jazykových kompetencí žáků a prohloubení jejich znalostí o zemích EU. Na krátkodobém jazykově-vzdělávacím pobytu v zahraničí pro žáky v délce trvání 6 kalendářních dní žáci absolvovali jazykovou výuku v rozsahu 9 vyučovacích hodin za celý pobyt a seznámili se s významnými reáliemi příslušného místa, v našem případě se jednalo o Velkou Británii (Londýn, Oxford a Brighton). Cílovou skupinou byli žáci 2. stupně, kteří se učí anglický jazyk. Kurzu se zúčastnilo 40 žáků.

Zahraniční jazykový kurz pro učitele

Jednalo se o podporu výuky cizích jazyků a v cizích jazycích ve školách a školských zařízeních. Cílem projektu bylo zlepšení jazykových kompetencí pedagogů. Krátkodobý intenzivní kurz v zahraničí trval 10 pracovních dnů a byl určen pro učitele ZŠ/SŠ. Kurz byl zaměřen na zlepšování jazykových kompetencí obecně a zúčastnilo se jej 5 pedagogů naší školy. Místem vykonávání kurzu byla Velká Británie, Londýn.