Dnes je sobota 18. srpna 2018. Svátek má Helena. Jsou hlavní prázdniny. Školní rok začne za 16 dní.
Výuka Projekty Dokumenty Školní rok Naše škola Výročí 90 let

Základní škola Morkovice se zapojila do projektu Krokus

Poprvé v letošním roce se zapojila Základní škola Morkovice do projektu Krokus. Ten je realizován v několika zemích Evropy a každoročně se jej účastní celá řada škol.

Projekt organizuje irská nadace pro osvětu o holocaustu – Holocaust Education Trust Ireland. Ta poskytuje zapojeným školám sazenice krokusů, které symbolizují a připomínají Davidovu hvězdu, kterou museli povinně nosit Židé za II. světové války. Vysazením krokusů si připomínáme památku jednoho a půl milionů židovských dětí, které se staly obětí holocaustu. Památka je však věnována všem obětem řádění nacistické zlovůle. Krokusy obvykle rozkvétají kon cem ledn a nebo začátkem února, tedy v době kolem 27. ledna, kdy si připomínáme Mezinárodní den památky obětí holocaustu.

Základní škola Morkovice se zapojením do tohoto projektu snaží poukázat na tragické události, které vedly k vraždění nevinných lidí. Cílem je přiblížit žákům nejen toto období, ale poukázat rovněž na nebezpečí rasismu a xenofobie, která je i v současné době všude kolem nás. Zasazením krokusů dochází k předání informací budoucím generacím a také je to naděje na život v budoucnu, kdy snad bude líp než dřív.

Mgr. Eva Pátíková

ZŠ Morkovice | 2017-2018