Dnes je středa 15. srpna 2018. Svátek má Hana. Jsou hlavní prázdniny. Školní rok začne za 19 dní.

Litter Less

Cílem projektu Když méně znamená více aneb Snižme množství odpadu je vést žáky a jejich prostřednictvím i rodiče ke snižování množství odpadu ve škole i doma. Více informací o projektu zde.

Odpadkové koše v podání 7.A trochu jinak

Chlapecké osazenstvo 7.A se zapojilo do soutěže s názvem O nejoriginálnější odpadkový koš na tříděný odpad. Soutěž je součástí mezinárodní kampaně LITTER LESS, která má jako hlavní cíl stanoveno snížení odpadu a také upozornit na nutnost třídění.

Chlapci se v rámci hodin výtvarné výchovy a pod vedením paní učitelky Jany Barnetové s vervou pustili do vymýšlení odpadkového koše a následně do jeho zhotovení. Takto vyrobený koš však musel splňovat určité parametry. K nim patřilo především to, aby byl vyroben z recyklovatelných materiálů a z již odpadkových surovin. Použity byly kartony, čajové sáčky, noviny, papírové trubičky a další.

A tak vznikla tři díla, která se žákům opravdu povedla (posoudit můžete sami na níže vystavených fotografiích). Jeden tým tvořil Dan Marek, Dan Svoboda, Jan Pospíšil, Šimon Skopal, Vojtěch Kaňa a Tomáš Čech. Jejich koš je vyrobený z papírových trubiček. Každá strana má jinou kombinaci barev a k vidění jsou dvě vlajky (Česká republika a EU) a logo naší školy. Druhý tým vytvořil Kuba Seemann a Kuba Kuchařík. Svůj výtvor pojmenovali jako Opeřenec recyklovatelný, neboť opravdu připomíná svým zjevem opeřeného ptáka. K jeho výrobě použili kartony, papír a především velké množství obalů od čajů. Samostatně pak na koši pracoval Standa Vysloužil, jehož Papírožrout s širokým úsměvem dokonce dokáže otevřít pusu.

Chlapci prokázali, že jim rozhodně nechybí nápaditost ani výtvarné nadání. Všem se jejich koše moc povedly a snad se budou líbit i porotě.

Mgr. Eva Bánská