Dnes je sobota 18. srpna 2018. Svátek má Helena. Jsou hlavní prázdniny. Školní rok začne za 16 dní.

Ovoce do škol, Happy snack

I ve školním roce 2017/2018 je naše škola zapojena do projektů s finanční podporou EU, jejichž cílem je zdravé stravování a výživa žáků základních škol. V letošním roce byl projekt rozšířen a ovoce, zelenina a mléko v bio kvalitě zdarma je pravidelně poskytována i žákům druhého stupně.

Ovoce do škol

Dne 21. 12. 2009 schválila vláda ČR program dotované ovoce do škol, který je spolufinancovaný EU a ČR. Naše škola se přihlásila do tohoto programu a díky tomu si mohli žáci 1. stupně odebírat zdarma z automatu čerstvé ovoce nebo zeleninu. Automat byl pravidelně doplňován a žáci si odebírali ovoce a zeleninu prostřednictvím svých kreditek. Cílem projektu je vytvořit u dětí správné stravovací návyky ve výživě a bojovat proti epidemii dětské obezity.

Tematika projektu "Ovoce do škol byla zařazována do výuky, do jednotlivých vyučovacích předmětů. Žáci si skládali např. výživovou pyramidu, povídali si o důsledcích pití přeslazených limonád a častých návštěv restaurací rychlého občerstvení, vyráběli si ovocné a zeleninové saláty apod. Projekt se setkal u žáků i rodičů s velkým zájmem.

Happy snack

Školní automat na zdravou výživu. Žáci 1. stupně mají dotované mléčné výrobky a zdravé svačinky.