Dobrý den, pane starosto, mohl bych se vás zeptat...

Ve čtvrtek 10. 11. v 10:00 h jsme se my - žáci 4. tříd vydali s připravenými otázkami na tiskovou konferenci se starostou města Morkovice Mgr. Pavlem Horákem. Na městském úřadě jsme byli mile přivítáni. Nejprve jsme si prohlédli pracovnu pana starosty, a pak jsme si v zasedací místnosti zahráli na novináře a kladli panu starostovi všetečné otázky, na které nám s úsměvem a ochotně odpovídal.Tímto děkujeme všem zaměstnancům úřadu za milé přijetí a ochotu.

Po prohlídce kanceláří úřadu jsme si prohlédli i blízký pranýř a usoudili, že bychom nechtěli zažít jeho plné využití. V Košíkářském muzeu na nás už čekala p. Věra Pátíková, která nám umožnila prohlídku muzea s krásnými výrobky našich předků, kteří se zabývali po staletí pletením košíků, tašek, kočárů, podnosů, nábytku…Zkusili jsme si také vyrobit šlem z proutí! Naše putování po městě zakončila návštěva místního hřbitova s hrobem Marie Tylové, kde jsme zapálili svíčky a taky se snažili zachránit malého ježečka.

žáci 4.A a 4.B a jejich pedagogický doprovod