Děti ze školní družiny kreslily obrázky zdravotníkům

I v době rotační výuky na 1. stupni ZŠ navštěvovaly některé děti školní družinu. V 1. oddělení se střídali žáci z 1.A a ze 3. A. Jsou to děti všímavé a tak i přes svůj věk dobře vědí, co se kolem nich děje. Všechny vnímají situaci, která nastala v souvislosti s korona virovou nákazou. Povídali jsme si o těžké a vyčerpávající práci zdravotníků, o jejich rodinách, které se často bez nich musí obejít, o dlouhém čase, který v nemocnicích věnují péči o spoustu pacientů. A z toho vznikl nápad nakreslit si obrázky ze života zdravotníků a z jejich práce a věnovat je zaměstnancům Kroměřížské nemocnice, aby je potěšily a zlepšily jim náladu. Od nápadu nebylo daleko k činu a tak vznikly krásné obrázky doktorů, sestřiček, sanitek i zdravotnických vrtulníků. Vybrali jsme ty nejhezčí a poslali je zdravotníkům. Dělají teď radost zaměstnancům odběrového místa v areálu Kroměřížské nemocnice.

JIndřiška Dobešová, vychovatelka školní družiny