Březen a duben ve školní družině

Březen v družině patřil mimo jiné knize. Do knihy jsme si vyrobili záložky, četli jsme pohádky a také jsme je výtvarně ztvárnili. V březnu se slaví Světový den vody a pro nás to bylo téma v přírodovědné činnosti.

Vysvětlili jsme si důležitost a ochranu vody a co znamená pojem koloběh vody. Další svátek, který jsme nenechali opomenutý, byl 1. duben – Den ptactva a povídání, proč ptáci zpívají. Duben byl plný velikonočních zvyků a příprav na ně. Již tradičně jsme vynesli zimu – Moranu, vyzdobili jsme velikonočně třídu, také chodbu a po upletení pomlázek jsme se odebrali na velikonoční prázdniny.

Po návratu do školy nás čekala práce na téma Den Země. Děti si zkusily třídit odpad, naučily se píseň Třídíme odpad v doprovodu hudebních nástrojů a hlavně se seznámily, jak mají chránit a co mohou udělat pro Zemi. Na školní zahradě se děti mohly vydovádět při celodružinové soutěži HOD NA CÍL a PŘEKÁŽKOVÉ JÍZDĚ NA KOLOBĚŽCE. Toto období jsme zakončili zdobením a postavením májky na zahrádce.

Antonie Hrušáková, vychovatelka školní družiny