Dnes je sobota 18. srpna 2018. Svátek má Helena. Jsou hlavní prázdniny. Školní rok začne za 16 dní.

Okresní kolo olympiády v anglickém jazyce

V úterý 6. února proběhlo v Kroměříži okresní kolo olympiády v anglickém jazyce. Naši školu reprezentoval v kategorii mladších žáků (6. a 7. třída) Petr Čermák a v kategorii starších žáků (8. a 9. třída) Barbora Polišenská.

Soutěž se skládala ze dvou kol, ve kterých tříčlenná komise složená z učitelů různých škol prověřila komunikační kompetence žáků v anglickém jazyce. V prvním kole se každý žák před komisí představil a povídal na vylosované téma s doplňujícími otázkami komise. V druhém kole každý žák popisoval a porovnával obrázky.

Úroveň využívání anglického jazyka byla v obou kategoriích velmi vysoká. O to cennější je vynikající 3. místo Petra Čermáka ve své kategorii a umístění těsně pod stupni vítězů Barbory Polišenské. U všech žáků byla oceněna kromě přípravy ve škole vlastní iniciativa v jazykovém vzdělávání. Všem žákům děkujeme za výbornou úroveň a našim žákům za vynikající výsledky a reprezentaci školy.

PhDr. Jakub Forýtek, Mgr. Jana Teriaki