Dnes je neděle 19. srpna 2018. Svátek má Ludvík. Jsou hlavní prázdniny. Školní rok začne za 15 dní.

Den naruby

V pondělí 30. 4. 2018 se na naší škole uskutečnila akce pod názvem Den naruby. Tento den spočíval v tom, že se žáci z druhého stupně vžili do role učitele na prvním stupni. Měli tedy jedinečnou možnost vyzkoušet si, jaké je předávat znalosti a dovednosti mladším spolužákům.

Pro některé žáky byl tento den obrovská zkušenost. I přes to, že si všichni žáci z druhého stupně těmito ročníky prošli, bylo potřeba si nějaká cvičení zopakovat a s učiteli se poradit na postupech a obsahu výuky.

Žáci na prvním stupni měli takto zpestřenou výuku a možná i díky tomu se chovali ukázněně. Učitelé, kteří na tuto pozměněnou výuku dohlíželi a starším žákům pomáhali, byli často mile překvapeni, jak žáci tuto svou novou roli zvládli. Podle ohlasů jak od učitelů, tak i od žáků z prvního i druhého stupně se tento den povedl na minimálně 110 %.

Nikola Kučírková, 9.B