Dnes je středa 15. srpna 2018. Svátek má Hana. Jsou hlavní prázdniny. Školní rok začne za 19 dní.

Vize ZŠ Morkovice

VÝCHOVNĚ-VZDĚLÁVACÍ CÍLE

• Maximálně a plně rozvíjet potenciály žáků s ohledem na jejich věk, nadání či omezení.
  • Využívat moderní výukové metody, podporovat mezipředmětové vztahy a implementovat principy OSV do běžné výuky.
  • Klást důraz na projektové vyučování, peer aktivity a přesah školní výuky do reálného života obce, státu a světa.
  • Ve výuce se zaměřit na funkční, čtenářskou a finanční gramotnost.
  • Cíleně působit na etické, morální, ekologické a pozitivní sociální chování žáků.
  • Podpořit samostatnost žáků a učit je reflexi.
  • Zajistit možnost aktivního trávení volného času v bezpečném prostředí.
  • Akcentovat jazykové vzdělávání jako nezbytnou součást života v globálním světě.
PERSONÁLNÍ CÍLE
  • Umožnit další vzdělávání pedagogů, zvýšit jejich zainteresovat na výuce a uvědomění si osobní odpovědnosti za kvalitu výuky žáků.
  • Zkvalitnit vztahy mezi pedagogy, oceňovat jejich aktivní spolupráci a vzájemnou podporu.
  • Zachovávat vysokou profesní morálku.
SOCIÁLNÍ CÍLE
  • Akcentovat otevřenost školy vůči komunitě, místním institucím a organizacím.
  • Učinit ze školy centrum kulturního i společenského dění.
  • Podpořit vznik „ducha“ školy a probudit v žácích i zaměstnancích pocit sounáležitosti.
  • Propojovat dění ve škole s děním v obci a regionu.
MATERIÁLNĚ-TECHNICKÉ CÍLE
  • Efektivně využívat a získávat prostředky k renovaci, revitalizaci, modernizaci a výstavbě materiálně-technické základny.
CÍLOVÝ PROFIL ABSOLVENTA ZŠ MORKOVICE
  • Žák si osvojil potřebné strategie k učení a je motivován k celoživotnímu učení.
  • Je schopen aplikovat v praxi znalosti a kompetence tak, jak jsou popsány v RVP-ZV.
  • Je čtenářsky, funkčně a finančně gramotný, jedná samostatně a odpovědně.
  • Zvládá anglický jazyk minimálně na úrovni A2 a druhý cizí jazyk minimálně na úrovni A1.
  • Umí spolupracovat a respektovat práci a úspěchy vlastní i druhých.
  • Projevuje se jako svébytná, svobodná a zodpovědná osobnost, zná svá práva a povinnosti.
  • Chová se ekologicky, prospolečensky a mravně.
  • Je schopen sebereflexe.