Obrana se týká všech

Projekt je určen pro žáky 8. a 9. ročníků základních škol a jeho smyslem je seznámit žáky se zásadami a odpovědností občanů za obranu vlasti. Poukázat na možnosti, kde a jakým způsobem si lze individuálně zvyšovat speciální znalosti a dovednosti ve vztahu k branně bezpečnostní problematice a jak se zachovat při vzniku mimořádné události. Druhotným cílem je zvýšit informovanost žáků o aktivitách armády ČR a povinnostech občana při obraně státu.

Dosažení cíle bylo realizováno skrze dvě klíčové aktivity: 1) samostatná práce žáků k zadanému tématu, 2) přednáška odborného lektora k níže vymezené problematice.

Žáci vybrané ZŠ jsou nejdříve zpracovali referát o osobě, kterou považují za hrdinu v branně bezpečnostním smyslu.

Vlastní průběh projektu byl realizován formou přednášky, kde odborný lektor spolku PRESAFE seznámil žáky s obecnými informacemi o branné povinnosti, koho se týká a za jakých podmínek, pohovořil o systému obrany státu a o možnosti dobrovolné participace na ni, probral s žáky význam armády ČR a seznámil je se zásadami chování při mimořádných událostech.