Lesní pedagogika

My, třeťáci, jsme tento týden místo výuky zavítali do nedalekého lesa. Potkali jsme tam sympatické lesníky Pavla a Vítka. Ti si pro nás připravili v rámci lesní pedagogiky moc pěkný program.

U některých aktivit jsme se vyblbli, například, když jsme hráli na lišku a zajíce. U jiných jsme museli přemýšlet až bádat. Třeba určit druh stromu podle jeho listů nebo kůry nebylo nic snadného. V jedné hře jsme dokonce zapojili všechny naše smysly. Naším úkolem totiž bylo rozpoznat strom poslepu jen pomocí hmatu nebo vůně. Cestou necestou nás nejvíce zaujal slepýš, kterého jsme si všimli v trávě. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí. Teď už víme, jaký je rozdíl mezi rohy a parohy, jedny jelení jsme si mohli i osahat. Hodně nás bavilo, když jsme si prohlédli (pořádně zblízka pod lupou) největšího nepřítele našich lesů – kůrovce.

Počasí nám přálo a celý den jsme si moc užili. Tímto klukům v zeleném děkujeme a těšíme se zase jindy. Čekalo nás také jedno překvapení. Tajemná bedýnka. V ní se skrývali poštovní holubi, které jsme vypustili vstříc jejich osudu. Doufáme, že našli cestu domů, stejně jako my!

Třídy 3.A a 3.B