Výlet čtvrťáků do Rožnova

V pátek 26. května jsme jeli na výlet do Rožnova. Jeli jsme autobusem a měli jsme moc hodného pana řidiče. Po cestě tam i zpět jsme zpívali, povídali si, hráli si nebo spali. Nejprve jsme navštívili Valašskou dědinu, kde jsme uviděli krásnou chaloupku, u které nám pán ukázal, jak se ručně vyrábí březová metla – byl to metlař, který prodával i další své výrobky. Tak jsme si jich několik koupili pro své nejbližší i paní asistentku. Dál jsme navštívili chalupu a v ní velmi milého pána. Ten nám vyprávěl, jaké byly na Valašsku svatby a jak se učívalo dříve ve školách, atd.

Pak nás autobus odvezl do restaurace v Campingu, která měla 3 hvězdičky od Zdeňka Pohlreicha, na výborný oběd. Hurá! Byl moc dobrý kuřecí řízek s bramborovou kaší. Po obědě jsme hráli ve třech týmech hry: chytání rybek, luštění morseovky, házení míčků, střílení z praku… a na odreagování skákání na velké trampolíně.

Na závěr jsme šli do Pohádkového lesa, kde jsme se setkali s několika pohádkovými postavami a plnili jejich úkoly a nakonec hledali poklad. Poklad jsme našli, byly to bonbóny, které jsme si rozdali a vrátili se do campu k vyhlášení výsledků soutěží.

Bylo to super, moc jsme si to užili:) Já bych tomuto výletu dala pět hvězdiček z pěti!

Výběr ze slohových cvičení Amélie Juráskové a Martina Dvořáka – žáků 4.B