Ovoce do škol, Happy snack

Naše škola je zapojena do projektů s finanční podporou EU, jejichž cílem je zdravé stravování a výživa žáků základních škol. V letošním roce byl projekt rozšířen a ovoce, zelenina a mléko v bio kvalitě zdarma je pravidelně poskytována i žákům druhého stupně.

Ve školním roce 2018-2019 výše podpory činila 114 510,- Kč, ve školním roce 2019-2020 nám byla poskytnuta podpora ve výši 81 705,- Kč.

 

Ovoce do škol

Dne 21. 12. 2009 schválila vláda ČR program dotované ovoce do škol, který je spolufinancovaný EU a ČR. Naše škola se přihlásila do tohoto programu a díky tomu si mohli žáci 1. stupně odebírat zdarma z automatu čerstvé ovoce nebo zeleninu. Automat byl pravidelně doplňován a žáci si odebírali ovoce a zeleninu prostřednictvím svých kreditek. Cílem projektu je vytvořit u dětí správné stravovací návyky ve výživě a bojovat proti epidemii dětské obezity. Do tohoto projektu se naše škola zapojuje každoročně.

Tematika projektu "Ovoce do škol byla zařazována do výuky, do jednotlivých vyučovacích předmětů. Žáci si skládali např. výživovou pyramidu, povídali si o důsledcích pití přeslazených limonád a častých návštěv restaurací rychlého občerstvení, vyráběli si ovocné a zeleninové saláty apod. Projekt se setkal u žáků i rodičů s velkým zájmem.

 

Happy snack

Školní automat na zdravou výživu. Žáci 1. stupně mají dotované mléčné výrobky a zdravé svačinky.