Evropský týden jsme si užili

Na ZŠ Morkovice se ve dnech 6. až 10. prosince uskutečnil Evropský týden, který uspořádal Školní parlament. Během těchto pěti dní se žáci mohli zúčastnit pomocí pracovních listů soutěže. Každý den byly otázky na jednu z evropských zemí. Pondělí – Itálie, úterý – Německo, středa – Slovensko, čtvrtek – Francie, pátek – Rusko. Zapojit se mohli žáci od 5. do 9. třídy, ale i veřejnost. Druhý stupeň a páté třídy byly losovány zvlášť, stejně tak zapojená veřejnost. Soutěžilo se o hodnotné ceny. Do tohoto projektu se zapojila i školní kuchyně, která každý den vařila jídlo podle dané země. Žáci se mohli s jednotlivými zeměmi seznámit i v hale školy, kde byly plakáty, které charakterizovaly právě probíranou zemi. Už se těšíme na další podobnou akci.

Amálie Hrušáková a Vendula Kalivodová, 7.B