Úspěchy v Zeměpisné olympiádě 2021/2022

V lednu se konalo školní kolo Zeměpisné olympiády, ve kterém se soutěžilo ve třech kategoriích. V kategorii A (6. třídy) se jako první umístil Václav Baláži, druhý Radek Obdržálek a na třetím místě skončili Jakub Navrátil a Tomáš Řezáč. V kategorii B (7. třídy) si nejlépe vedl Erik Zapletal, na druhém místě skončil Jakub Hlouš a třetí pozici obsadil Jakub Morong. Kategorie C byla určena pro 8. a 9. třídy a zde se vítězem stal Jakub Hlaváč, v pořadí druhý byl Alois Štěpán a třetí místo obsadila Simona Navrátilová.

Všichni výše jmenovaní vítězové se v únoru zúčastnili okresního kola zeměpisné olympiády, které se konalo online. I v tomto kole získala naše škola pěkná umístění. Nejlepším řešitelem se stal Erik Zapletal. Obsadil třetí místo v okrese Kroměříž, a postupuje tak do krajského kola, které se uskuteční v březnu. Velkým úspěchem jsou i dvě čtvrtá místa, která obsadili Jakub Hlouš v kategorii B a Jakub Hlaváč v kategorii C.

Vítězům obou kol patří gratulace a všem ostatním velké dík za účast.


 

Mgr. Monika Navrátilová, Mgr. Marie Honková

Mgr. Monika Navrátilová