Ukázka výcviku psů

V pátek 24. června jsme přijali pozvání od členů Kynologického spolku Morkovice k návštěvě areálu jejich klubu. Areál se nachází na začátku cyklostezky do Nezamyslic a v poslední době prodělal mnoho úprav a změn. Na cvičáku nám členové klubu se svými pejsky předvedli ukázky výcviku poslušnosti, bull sportů a agility. Ukázky byly velmi zajímavé a doplněné komentáři paní Lenky Obrtelové. Výcvik psů probíhá každou neděli a mohou přijít všichni, kdo chtějí získat spolehlivého parťáka pro celý život. Sedni, lehni, čekej, ke mně nebo aport. To jsou základní pokyny, které je schopen naučit se každý pes.

Každý kdo by chtěl začít s bull sporty, měl by si uvědomit, že se jedná o fyzicky náročné disciplíny a s tím je spojena i příprava psa. Žáci mohli vidět ukázku.

WALL CLIMBING  - disciplína probíhá na kolmé stěně, která je zpravidla pokryta vroubkovanou gumou a která je opatřená kladkou na zavěšení lana s peškem. Úkolem psa je vyběhnout po stěně co nejvýše, zakousnout se do peška a vydržet na něm po stanovenou dobu.

WEIGHT DRAG PULL - každý pes musí uběhnout s připnutými saněmi s příslušným závažím stanovenou vzdálenost.

TREADMILL RACE - pes běží na běhacím pásu opatřeným měřičem uběhnuté vzdálenosti, upnutý na postroji.

Na závěr ukázky si děti povídali o výcviku psů, kteří pomáhají lidem v nějaké tíživé situaci. Žáci za správně zodpovězené otázky dostali malou sladkost. Velmi byli vděčni za možnost si pohladit cvičící pejsky a přesvědčili se, že k dosažení nějakého úspěchu je nutné intenzivní práce pejska se svým pánem.

Moc děkujeme členům Kynologického klubu Morkovice, kteří nám věnovali čas a zasvětili nás do práce se čtyřnohými členy domácností.

Ing. Radka Zdražilová