Historie webové prezentace naší školy

Ano, i naše internetová stránka má svou historii. Z původních pár (z dnešního pohledu ničím nezajímavých) stránek se naše webová prezentace rozrostla na několik desítek stran plných informací a fotografií ze života naší školy.

První internetovou stránku měla naše škola ve školním roce 2001-2002. Stránka postupně měnila svou podobu a také bohatost zveřejňovaných informací. S pořízením digitálního fotoaparátu a jeho využíváním k dokumentaci školních akcí se naše internetová stránka stala zajímavější, bohatší a barevnější.

Na níže uvedených snímcích můžete vidět postupnou proměnu, kterou naše internetová stránka v průběhu uplynulých let prošla. První fotografie ukazuje vůbec první verzi naší internetové stránky, kterou jsme měli umístěnu u společnosti WorldOnLine - poskytovatele internetového připojení, později známého pod názvem Tiscali.cz. Modré tóny barev zůstaly zachovány i ve druhé verzi internetové stránky z roku 2003. V roce 2004 přišla opět změna grafického ztvárnění stránky. Tentokrát byly zvoleny barvy blízké barvám fasády staré budovy naší školy. Dominantní se staly barvy v odstínech červené a tmavě žluté a tato barevná kombinace setrvala na internetové stránce školy až do roku 2014. V pořadí čtvrtá verze internetové stránky z roku 2006 je zajímavá především tím, že na pozadí využívá JavaScript a PHP. Aktualizace stránky se stala pohodlnější, což se pozitivně projevilo v aktuálnosti zveřejňovaných informací. Pátá verze naší stránky pochází z roku 2008. Šestá podoba naší internetové stránky pochází z roku 2009. V pořadí sedmý grafický návrh pocházel ze srpna roku 2014 a je prozatím rekordní v tom, že byl využíván plných sedm let až do roku 2021. Stránka dostala pestré barvy a stala se tak určitě veselejší.

Zatím poslední verze stránky pochází ze srpna roku 2021. Je postavena na profesionálním redakčním systému Drupal a přizpůsobuje se moderním mobilním zařízením.  Přejeme si, aby z ní vyzařovala pozitivní energie, radost a aby se její návštěvníci vždycky snadno a rychle dostali k požadovaným informacím.

Mgr. Radek Strnadel