V roce 2014 jsme oslavili 90. výročí založení Základní školy Morkovice.
90 let
Den otevřených dveří
Ve středu 29. října si prohlédlo školu téměř 400 pozvaných hostů, bývalých zaměstnanců, žáků a široké veřejnosti. Všichni návštěvníci si měli možnost projít celou budovu školy, prohlédnout si staré i nově zrekonstruované prostory nebo vyzkoušet nové informační technologie. Pro zájemce byla připravena učebna chemie a fyziky s pokusy a kreativní dílna.

Od 14.00 hodin proběhlo v tělocvičně slavnostní setkání. Školu navštívila paní europoslankyně Michaela Šojdrová, paní poslankyně Marie Pěnčíková, zástupci Základní školy J. V. Šimka Žitavany, starosta a zastupitelé města, starostové a představitelé okolních obcí, členové školské rady, ředitelé okolních škol a především mnozí bývalí zaměstnanci školy. Po krátkém představení žáků a projevech následovala prohlídka školy a posezení ve školní jídelně. Všem příchozím děkujeme za přízeň a těšíme se na další společná setkání.

Mgr. Jan Košárek

ZŠ Morkovice | 2014