V roce 2014 jsme oslavili 90. výročí založení Základní školy Morkovice.
90 let
Sportovní den
Na jaře roku 2014 jsme si ve škole začali uvědomovat blížící se výroční 90-ti let od založení školní budovy a začali plánovat průběh oslav. Mimo setkání s hosty, významnými činiteli a bývalými i současnými zaměstnanci jsme si řekli, že slavit by měli především ti, kterých se škola týká dnes. A to jsou jistě naši žáci, jejich rodiče, příbuzní a učitelé.

Sportovní den je tedy především oslavou pro všechny, kterých se současná škola v Morkovicích nějak dotýká. Je to den oslav, připravený pro všechny naše žáky, jejich rodiče, sourozence, kamaráda, učitelé a pro širokou veřejnost. Sportovní den pořádá škola ve spolupráci s rodiči Rodičovské akademie, kterým za jejich nadšení, ochotu a pomoc patří velký dík.

V sobotu 20. září 2014 jsme všichni zažili opravdové klání. Přitom samotných klání bylo hned několik: děti s klaunem, děti při soutěžích, fotbalové klání mezi dětmi, vybíjená mezi dětmi, vybíjená mezi rodiči a dětmi, fotbal mezi rodiči a dětmi, vybíjená mezi rodiči, fotbal muži proti ženám, klání u hasičské stříkačky, klání se špekáčky...

Kdo přišel, určitě se nenudil, měl možnost zapojit se do mnoha klání, hrát si a bavit se. Počasí se vydařilo, občerstvení chutnalo, program bavil malé i velké. Děkuji všem organizátorům, ochotným rodičům a členům Rodičovské akademie, učitelům, hasičům, malířům, zvukařům, sportovcům, sponzorům.

Mgr. Jan Košárek, ředitel školy
ZŠ Morkovice | 2014