MIŠ v Základní škole Morkovice

Škola byla podpořena MŠMT v oblasti prevence šikany. Projekt se snaží systematicky podporovat prevenci šikany, prevenci šíření patologických jevů, budovat zdravé kolektivy a rozvíjet pozitivní přístup ve třídách i celé škole. Do projektu jsou aktivně zapojeni všichni pedagogové, žáci a také rodiče žáků.

Škola na projektu intenzivně spolupracuje se společnosti Madio o.s.

Rozvoj kolektivu

V letošním roce se ve škole rozběhl projekt podporující rozvoj kolektivu, prevenci patologických jevů a šikany mezi žáky školy. Hned 2. září prošli úvodním školením všichni pedagogové školy a nyní se do projektu postupně zapojují žáci a jejich rodiče.

Nejintenzivněji se projektu věnují v šestých třídách, kde škola spolupracuje se společnosti Madio o.s. Zlín. Žáci 6.A a 6.B, jejich třídní učitelé a odborná pracovnice Madia se budou v průběhu školního roku pravidelně setkávat a věnovat se aktivačním činnostem podporující rozvoj třídního kolektivu, vzájemnou spolupráci, úctu a kamarádství. Pod vedením třídního učitele budou žáci každý den hodnotit spolupráci, úspěchy a plnění cílů, které si žáci sami zvolí. V rámci projektu je pro žáky, pedagogy i samotné rodiče žáků připravená možnost konzultace s odbornou pracovnicí.

Pro ostatní žáky jsou na celý školní rok připraveny besedy a workshopy a projektové dny zaměřené na prevenci a budování příjemného klimatu třídy.

Veškeré aktivity s pedagogy, žáky, rodiči, zakoupené drumbeny a další podpora je možná jen díky podpoře MŠMT skrze projekt "MIŠ v ZŠ Morkovice". Celková výše dotace v letošním roce činní 54.900 Kč.

Podrobnější informace o práci s žáky jsou k nalezení na www.madio.cz v sekci prevence – rozvoj kolektivu nebo na www.zsmorkovice.cz v sekci Projekty – MIŠ v ZŠ Morkovice.

Mgr. Jan Košárek