Litter Less

Cílem projektu Když méně znamená více aneb Snižme množství odpadu je vést žáky a jejich prostřednictvím i rodiče ke snižování množství odpadu ve škole i doma. Více informací o projektu zde.

Odpadkové koše v podání 7.A trochu jinak

Chlapecké osazenstvo 7.A se zapojilo do soutěže s názvem O nejoriginálnější odpadkový koš na tříděný odpad. Soutěž je součástí mezinárodní kampaně LITTER LESS, která má jako hlavní cíl stanoveno snížení odpadu a také upozornit na nutnost třídění.

Chlapci se v rámci hodin výtvarné výchovy a pod vedením paní učitelky Jany Barnetové s vervou pustili do vymýšlení odpadkového koše a následně do jeho zhotovení. Takto vyrobený koš však musel splňovat určité parametry. K nim patřilo především to, aby byl vyroben z recyklovatelných materiálů a z již odpadkových surovin. Použity byly kartony, čajové sáčky, noviny, papírové trubičky a další.

A tak vznikla tři díla, která se žákům opravdu povedla (posoudit můžete sami na níže vystavených fotografiích). Jeden tým tvořil Dan Marek, Dan Svoboda, Jan Pospíšil, Šimon Skopal, Vojtěch Kaňa a Tomáš Čech. Jejich koš je vyrobený z papírových trubiček. Každá strana má jinou kombinaci barev a k vidění jsou dvě vlajky (Česká republika a EU) a logo naší školy. Druhý tým vytvořil Kuba Seemann a Kuba Kuchařík. Svůj výtvor pojmenovali jako Opeřenec recyklovatelný, neboť opravdu připomíná svým zjevem opeřeného ptáka. K jeho výrobě použili kartony, papír a především velké množství obalů od čajů. Samostatně pak na koši pracoval Standa Vysloužil, jehož Papírožrout s širokým úsměvem dokonce dokáže otevřít pusu.

Chlapci prokázali, že jim rozhodně nechybí nápaditost ani výtvarné nadání. Všem se jejich koše moc povedly a snad se budou líbit i porotě.

Mgr. Eva Bánská