Zdravá 5

Školní rok 2016-2017

Také v letošním roce jsme se s žákyněmi prvního stupně zapojili do projektu Nadačního fondu Albert a celostátní kuchařské soutěže Coolinaření se Zdravou 5. Soutěžní disciplínou je příprava zdravé svačiny.

Odborná porota bude hodnotit nejen složení pokrmu a lákavý vzhled, ale i myšlenku, jak týmy naloží s do soutěže připraveným pohoštěním. Letos se zvlášť zaměří na téma „vaření s láskou a radost z jídla“.

Naše kuchařinky si připravily pokrmy s názvy Hladový rajčatovník luskový, Hroší úkol a Zamyšlený zajíček. Pokrmy obdarovaly své vyučující - z anglického jazyka a matematiky a paní učitelku třídní.

Z přihlášek v regionálním kole vybere porota 5 týmů z každé kategorie z celé České republiky, které postoupí do celostátního finále v Praze. Držte nám pěsti!

Ing. Radka Zdražilová, Lucie Bayerová 4.C, Monika Malá 4.C, Simona Navrátilová 4.C

Školní rok 2015-2016

Naše škola se přihlásila do kuchařské soutěže Zdravá 5 vyhlášené nadačním fondem Albert Coolinaření s Albertem.  Odborná porota vybrala naše kuchařské soutěžní pokrmy a postoupili jsme do dalšího kola za Zlínský kraj.

O postupu do finále hlasovala veřejnost pro danou kategorii a vybraný pokrm.

Kuchařské naděje naší školy: Gabriela Vašíčková, Leontýna Dopitová, Petricie Grodová, Lucie Bayerová, Monika Malá, Simona Navrátilová.

Ing. Radka Zdražilová