Ovoce do škol, Happy snack

Naše škola je zapojena do projektů s finanční podporou EU, jejichž cílem je zdravé stravování a výživa žáků základních škol.

Ovoce do škol

Dne 21. 12. 2009 schválila vláda ČR program dotované ovoce do škol, který je spolufinancovaný EU a ČR. Naše škola se přihlásila do tohoto programu a díky tomu si mohli žáci 1. stupně odebírat zdarma z automatu čerstvé ovoce nebo zeleninu. Automat byl pravidelně doplňován a žáci si odebírali ovoce a zeleninu prostřednictvím svých kreditek. Cílem projektu je vytvořit u dětí správné stravovací návyky ve výživě a bojovat proti epidemii dětské obezity. Do tohoto projektu se naše škola zapojuje každoročně.

Tematika projektu "Ovoce do škol byla zařazována do výuky, do jednotlivých vyučovacích předmětů. Žáci si skládali např. výživovou pyramidu, povídali si o důsledcích pití přeslazených limonád a častých návštěv restaurací rychlého občerstvení, vyráběli si ovocné a zeleninové saláty apod. Projekt se setkal u žáků i rodičů s velkým zájmem.

Happy snack

Školní automat na zdravou výživu. Žáci obou stupňů mají dotované mléčné výrobky a zdravé svačinky.