Místně zakotvené učení v hodinách HV na druhém stupni

Díky vstřícnosti pana faráře P. Jana Plodra, pana varhaníka Ing. Vladimíra  Bleši a celé farnosti Morkovice - Slížany mohly první hodiny HV v novém kalendářním roce patřit návštěvě morkovského kostela sv. Jana Křtitele se zdejšími varhami.

Na místně zakotveném učení jsme poznali z blízka kouzlo zvuku královského nástroje varhan. Vítal nás ještě vánočně vyzdobený kostel i nádherný betlém. Poznali jsme takto rozdíl ve výzdobě oproti návštěvě před Vánoci, kdy jsme v kostele zažili adventní školní roráty a kostel byl záměrně k tomuto období minimálně vyzdobený.

Protože se mobil stal naší každodenní součástí, tak tento všem dostupný digitální nástroj ve škole vítáme a učíme se ho smysluplně využívat. Proto mohlo vzniknout velké množství žákovských videodokumentů, které si můžete níže prohlédnout. Učíme se takto nejen zpracovávat určitý druh zážitku, ale i informace a práci s hudebním podkladem. Například deváťáci vkládali hudbu varhanní filmovou, osmáci barokní, sedmáci a šesťáci varhanní bez přesného vymezení období či stylu. I přes technickou dobu s možností použití mobilních telefonů při výuce, mnoho žáků dalo přednost obyčejnému papíru a tvořili zpracování naší návštěvy varhan na papír.

Mgr. Marie Sobotková