Ekoškola - Kampaň obyčejného hrdinství

5. týden = Dnes rozjíždíme poslední výzvu naší kampaně obyčejného hrdinství. Všem, kteří do této chvíle svědomitě plnili všechny výzvy, a tak naplnili její poselství, upřímně děkujeme. Také jsme vám slíbili, že spočítáme vybrané peníze z minulého týdne. Celkem jsme společně vybrali 7 210 korun. Je to úžasná částka, kterou proměníme na skutečný dar pro Afriku.

A jaká nás čeká poslední výzva, poslední chalenge nebo chcete-li poslední obyčejný čin v této kampani? Zaměříme se na čistotu našeho ovzduší. Nikdo nedokáže lépe vyčistit ovzduší od oxidu uhličitého nežli stromy. Vždyť jeden hektar lesa vstřebá za rok 15 tun oxidu uhličitého, tedy tolik, kolik vypustí středně velké auto za 100 000 km do ovzduší. Výzva tedy zní – Zasadíme rostlinu, zasadíme strom. Ve škole se můžete také věnovat údržbě školních záhonků. Vždyť rostliny potřebují vodu a živiny, aby mohly dělat tuto nenahraditelnou práci. Vytrhejte plevel,ostříhejte staré a suché porosty, přivažte slabé větve. Doma pomáhejte rodičům, prarodičům při práci na zahradě. Touto malou pomocí dokážete víc, než si myslíte. Staň se hrdinou a zapoj se do poslední výzvy.

4. týden = Dobré ráno všem, kteří se již těšíte na další ekohlášení a na další novou výzvu. Než si však vyhlásíme téma nové výzvy, vrátíme se k nákupu domácích zvířat pro Afriku. Největší poděkování patří třídě 4.B a jejich třídní paní učitelce Lence Foltýnové. Společně se dokázali složit na jednu kudrnatou ovci. Velké poděkování ale patří rozhodně všem, protože některé příspěvky byly opravdu velkorysé. Společně vybrané peníze v tomto týdnu spočítáme a v příštím hlášení se hodnotu sbírky dozvíte.

A jaká challange náš čeká v tomto týdnu kampaně obyčejného hrdinství? Záleží na každém z nás jak moc umí zvládat technologie kolem sebe. Víte co je digitánlní detox a zdravé jídlo a tušíte jak tyhle dvě věci spolu mohou souviset? Tak například doma zkuste být odpoledne hodinu off-line. Vypněte mobil, tablet i počítač a během této hodiny doplňte tělu vitamíny pojídáním ovoce nebo zeleniny. Ve škole se během čtvrtka vrátíme o několik desítek let zpět a naplno si vychutnáme celý vyučovací den bez digitální technologie. Tak to je už pořádná challange! Přispět na domácí zvíře nebylo možná tak těžké, ale digitální detox – to je ta pravá výzva! Tak vzhůru do předposledního týdne kampaně. Buď cool a zapoj se!!!!!

3. týden = V rámci ekologické kampaně Kampaň obyčejného hrdinství proběhne sbírka Skutečný dárek - zvířata pro Afriku. Tuto sbírku můžete podpořit i zakoupením trička, který pro naši školu a tuto kampaň navrhl známý karikaturista Ivan Křemeček.

Z každého trika půjde 50,- Kč na sbírku. Trika pouze na objednávku, dostupné ve všech velikostech. Barva pouze černá. Objednávejte v kanceláři školy na tel. 573 370 023 nebo mailem na kamila.morongova@zsmorkovice.cz

Tričko

31.3 2023 - 7.5.2023

CTerezaíl kampaně: Kampaň nezastaví klimatické změny, ale může mnoha lidem ukázat, že lze něco udělat na své osobní úrovni.

CHCEME ŽÁKŮM UKÁZAT, ŽE I MALÉ ZMĚNY MAJÍ SMYSL.

1. týden = učíme některé předměty venku, žáci jdou po škole alespoň na hodinu denně ven, identifikujeme venku 5 živočichů a 10 stromů.

2. týden = Snížíme spotřebu vody.