2. ročník Běhu Evy Hladné

V pátek 6. října 2023 se před naší školou konal 2. ročník benefičního Běhu Evy Hladné, který jsme pořádali s podporou i pro podporu brněnského NADAČNÍHO FONDU DĚTSKÉ ONKOLOGIE - KRTEK. Ten již mnoho let pomáhá dětem s rakovinou. Během dopoledne se akce zúčastnilo kolem 500 dětí – nejen žáků naší základní školy, ale i děti ze Základní školy Počenice a Mateřských škol Morkovice, Pornice a Tetětice. Velkou oporou a vzorem jim byl jejich pedagogický doprovod, ale i další zaměstnanci naší školy. V odpoledních hodinách nás přišlo podpořit i několik místních obyvatel, kteří na p. učitelku Hladnou zavzpomínali a finančně nám také přispěli. Všem moc a moc děkujeme za to, jak k celé akci přistupovali a především, že ji finančně podpořili. A kolik jsme vybrali? Ještě nevíme, ale loňských 20 000 Kč určitě porazíme!

PS: Kasička bude odpečetěna a částka vypočítána až na Městském úřadě Brno sever během týdne.

 

Zpráva z Facebooku NFDO FN Brno - Krtek!

V Morkovicích se konal v pátek 6. 10. druhý ročník benefičního Běhu Evy Hladné na podporu našich pacientů z Kliniky dětské onkologie FN Brno.

Za úžasný výtěžek 44.095 Kč moc děkujeme pedagogům a žákům ZŠ Morkovice a ostatním účastníkům běhu.

Eva Hladná byla paní učitelka, která pořádala Běh Terryho Foxe (později Běh naděje) na podporu boje s rakovinou. Sama této zákeřné nemoci podlehla.

Nadace Krtek

Mgr. Lenka Foltýnová a Mgr. Martina Chybová, za sportovní skupinu, která akci pořádala