Škola v přírodě 4. tříd

V pondělí 2. října jsme se „my“ žáci čtvrtých ročníků ZŠ Morkovice vydali na výpravu do malebné obce Moravec. Po příjezdu nás přivítaly sympatické organizátorky, které nás seznámily s programem „Co přinesla řemesla“.

Naše výprava trvala pět dnů, během kterých jsme si vyzkoušeli různá řemesla. Například jsme si vyzkoušeli řemeslo pana hlináře, kdy jsme si z hlíny a barev vytvářeli obrázky. Zahráli jsme si i na pana brašnáře a vyrobili jsme si přívěšek z kůže. Řemeslo pana pekaře nás bavilo nejvíce, protože jsme si připravili a opekli bramborové placičky na ohni. Ty byly naprosto výborné a moc nám chutnaly! Mňam!  Poprvé jsme se setkali i s výrobou másla, což bylo pro některé z nás oříšek. Další řemeslo, které jsme si vyzkoušeli, byla výroba bezových korálů. Během naší výpravy jsme se vydali i na farmu, kde jsme viděli zvířátka a pan farmář nám ukázal, jak se o ně starat a pečovat.

Zážitkem pro nás byla i strašidelná stezka odvahy, kterou jsme všichni zdárně zvládli. Za odměnu na nás čekal sladký poklad. Dočkali jsme se i opékání špekáčků. Na pyžamové party jsme to pořádně rozjeli. Na památku jsme si vyzdobili trička, která nám budou připomínat jen ty nejhezčí vzpomínky.

 

Mgr. Kristýna Stravová