Fotbalový turnaj McDonald´s Cup 2023/24

Již poněkolikáté se zúčastnila naše škola ve spolupráci s FC Morkovice fotbalového turnaje žáků 1. stupně základních škol pořádaného firmou Mc Donald´s. Letos to byl jubijelní 25. ročník.

V dubnu jsme se zúčastnili okrskových kol v Kroměříži a to v obou kategoriích: jak v kategorii A - žáci 1. – 3. tříd; tak v kategorii B - žáci 4. – 5. tříd.

V kategorii A malí fotbalisté obsadili 2. místo a postoupili do okresního kola do Bystřice pod Hostýnem, které se konalo v úterý 7. 5. 2024. I zde obsadili 2. místo. Škoda, že neudrželi vedení 2:0 se ZŠ Zachar a nakonec opět s tímto týmem, stejně jako v okrskovém kole, prohráli 2:5 a do krajského kola nepostoupili. Přesto jim patří velká gratulace.

V kategorii B starší fotbalisté v okrsku skončili na nepostupovém 5. místě. Také jim děkujeme za snahu a obětavou hru.

Poděkování patří také trenérům a vedoucím mužstev – p. Davidu Vlčkovi a p. Ladislavu Šipošovi a p. asistentce Renatě Morongové za vedení malých sportovců. Naše fotbalisty přijeli podporovat na zápasy i obětaví rodiče některých hráčů.

Mgr. Lenka Foltýnová