Průřez naší pracovní činností v 5.A

My v páté třídě se nezalekneme žádné práce. Když bylo venku zima a nevlídno, stali se z nás stavitelé a architekti. Zapojili jsme fantazii, zručnost, um a stavěli z kostek a dřevěných stavebnic.

Na jaře, když byl čas přesazování pokojových květin, tak jsme se této práce také se zaujetím chopili. Vytvořili jsme květináče z pet-lahví a každý si do něj zasadil Zelenec. Pak přišla řada i na venkovní záhonek, kde nám roste ředkvička, hrášek a mrkev.

V kuchyňce se umíme také otáčet. Vytvořili jsme skupinky a každá si vybrala jídlo podle své chuti. Žáci si našli recepty, nakoupili ingtedience a v další hodině pracovní činnosti jídlo připravili. Bylo to náročné, ale někteří žáci si uvědomili, co všechno musí maminka v kuchyni zvládnout. Připravit jídlo, naservírovat a hlavně v kuchyni po práci uklidit. S tím měli někteří problém, ale nakonec to zvládli všichni na jedničku. Jídlo se všem podařilo a chutnalo tak, že nezbyl ani drobeček.

p. uč. Renáta Brablíková