Adaptační pobyt žáků šestých ročníků na ZŠ Morkovice

Ve dnech 1. až 2. září proběhl na Základní škole Morkovice adaptační pobyt pro žáky šestých ročníků. Tento pobyt, který byl organizován přímo v prostorách školy, měl za cíl usnadnit žákům přechod do nového školního roku a podpořit zdravé klima ve třídě. Žáci začali svůj program v neděli v 8:00 a noc strávili přímo ve škole. Pobyt byl ukončen v pondělí v 12:00.

Program pro žáky připravil tým lektorů ze vzdělávacího centra Tokaheya. Děti se zúčastnily různých stmelovacích a zážitkových her, které byly zaměřeny na podporu vzájemné spolupráce, komunikace a vytvoření přátelského a respektujícího prostředí ve třídě. Celý pobyt byl koncipován tak, aby se noví žáci snadněji začlenili do kolektivu a všichni získali společné zážitky, které je budou provázet celým školním rokem.

Adaptačního pobytu se zúčastnilo 31 žáků, jejich třídní učitelky, asistentky pedagoga a čtyři zkušení lektoři.

Reakce žáků na pobyt byly velmi pozitivní. Děti si program užily a odnesly si mnoho nových zážitků. Tento adaptační pobyt přispěl k vytvoření pozitivního prostředí pro nadcházející školní rok a pomohl posílit vztahy mezi žáky.

Bc. Alena Večerková