Pečujeme o vzdělávání

Naše škola získala od společnosti SCIO certifikát Pečujeme o vzdělávání a to za aktivní přístup ke zjišťování výsledků vzdělávání. Zatím posledním počinem v této oblasti byl Trénink na přijímací zkoušky, do kterého se na jaře 2024 zapojilo našich 12 tehdejších osmáků.

Začal nový školní rok v němž naši deváťáci mohou v přípravě na přijímací zkoušky pokračovat. Nabízíme jim zájmové kroužky "Příprava na přijímací zkoušky z matematiky" a "Příprava na přijímací zkoušky z českého jazyka".

Přímo od rodičů vzešel nápad, zda by se postupně mohli na přijímačky připravovat i osmáci, samozřejmě s ohledem na své dosavadní znalosti a dovednosti. Tento nápad jsme přijali jako velmi zajímavý a tak nově nabízíme Matematický kroužek pro žáky osmého ročníku, který bude takovou (před)přípravou na přijímací zkoušky, které naše osmáky budou čekat za rok a půl.

Věříme, že naše žáky nabídka uvedených zájmových kroužků zaujme, že se přihlásí v hojném počtu a že se do práce v kroužcích aktivně zapojí. Pouhý zápis a docházka do sebezajímavějšího kroužku totiž svůj cíl nesplní. Pojďme tedy všichni společně - učitelé, žáci i rodiče - pečovat o vzdělávání. Je to ta nejlepší životní investice.

Mgr. Radek Strnadel