Sebeobrana pro žáky - Umím se bránit III

Vzdělávací kurzy sebeobrany a reálné sebeobrany pro žáky 6. – 8. tříd základních škol na území Zlínského kraje

• dotace Zlínského kraje: 25 000,- Kč
  • finanční spoluúčast školy: 25 000,- Kč

Jedná se již o třetí ročník výcviku sebeobrany. Cílí na žáky 2. stupně, konkrétně 6. -8. tříd.. Dívky trénovaly způsob obrany proti napadení a chlapci se soustředili spíše na techniku street fightu.

Zlínský kraj

Kurz sebeobrany od společnosti SORUDO, významně přispěl k posílení sebevědomí a pocitu bezpečí u našich žáků. Naučil je, jak předcházet nebezpečným situacím a jak se efektivně bránit. Zahrnul jednoduché techniky, připravenost a využití momentu překvapení. Jeho cílem bylo využití slabosti protivníka, nikoli překonání síly silou. Sebeobrana v žácích podpořila respekt k hranicím ostatních a skvěle posloužila jako prevence šikany. Víme, že rozvoj těchto dovedností zvyšuje jejich schopnost včas rozpoznat možné ohrožení a adekvátně na něj reagovat. Těšíme se na příští rok.

Děkujeme Zlínskému kraji za podporu.

Mgr. Jana Teriaki